• Eylül 20, 2022 Pet

  Dünya geneline bakıldığı zaman kediler en çok beslenen hayvanlar sıralamasında ilk 3’te yer almaktadır. Kediler ev ortamında beslemesi en kolay canlılardan bir tanesidir. Ayrıca hem görünüş olarak hem de kişilik bakımından birçoğumuzun kalbini çalmışlardır. Kedi sahipleri hayatları boyunca kedilerine sağlıklı birer yaşam sunmaya çalışmaktadır.

  Kedi Kısırlaştırma Ücretleri 2022
 • Eylül 20, 2022 Pet

  Kedi sahipleri kedilerinin hamilelik dönemleri hakkında birçok şeyi merak etmektedir. Kedi sahipleri en çok kedilerinin çiftleştikten sonra hamile kalıp kalmadığını merak etmektedir. Kedilerin hamile olup olmadığını anlamanın bazı yöntemleri, hamilelik belirtileri ve elle muayene gibi yöntemleri bulunmaktadır. Tabi en net bir şekilde hamile olup olmadığını sizlere veteriner hekiminiz söyleyecektir.

  Hamile Kedi Elle Muayene? Kedilerde Hamilelik Nasıl Anlaşılır?
 • Eylül 14, 2022 Pet

  Sevimli tüylü dostlarımız kediler günlük hayatlarında oldukça tüy dökümü yapmaktadır. Bazen bu durumlar kedi sahiplerinin endişelenmesine yol açmaktadır. Kedilerin tüy dökmesi fazlasıyla normal olan ve kedi sahiplerinin sık karşılaştığı bir durumdur. Kediler özellikle belli aylar ve durumlarda daha yoğun tüy dökümü yapabilmektedir. Kedilerde tüy dökümleri aza indirilebilen bir durumdur.

  Kediler Neden Tüy Döker?
 • Eylül 12, 2022 Pet

  Kediler arasında kepeklenme sorunu görünen ve yaşanan bir durumdur. Kepeklenme sorunu ve problemlerin, bizlerin sandığı kadar az görünen bir durum değildir. Kedilerde görülen kepeklenme sorunları genellikle kaşıntı hali ve kuru bir cilt yapısı olarak kendini göstermektedir. Bu durumda bir süre sonra kedinizde rahatsızlık hali yaratmaya başlayacaktır.

  Kedilerde Kepeklenme
 • Eylül 13, 2022 Pet

  Kabızlık kediler arasında görülen sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kedilerde görülen kabız problemleri diğer hayvanlarda da yaygın olarak görülmektedir. Kabızlık problemleri kedilerde bazen kolay bir şekilde tespit edilememektedir. Kabızlık problemlerinin fark edilebilmesi için hem kedinizi hem de oluşan semptomları iyi incelemelisiniz.

  Kedilerde Kabızlık
 • Eylül 12, 2022 Pet

  Kedilerin yapısal olarak birer tüy yumağı olduğunu söyleyebiliriz. Kedilerin tüyleri yumuşacık ve sevilesi bir yapısı vardır. Tüyleri genellikle parlak ve canlı bir görünüme sahiptir. Ama maalesef ki bazı durumlarda kedilerin tüylerini bu parlak ve canlı görüntüsü bozulabilmektedir. Kediler mevsim geçişlerinde ve normal zamanlarda tüy dökmeye elverişli bir yapıya sahiptir.

  Kedilerde Bölgesel Tüy Dökülmesi
 • Soğutucu sprey mutlaka hepimizin duymuş olduğu ve belki de bir kerede olsa kullanış olduğu bir sağlık malzemesidir. Soğutucu sprey sağlık alanlarında ve günlük hayatta bazı durumlarda kurtarıcı bir ürün olarak devreye girmektedir. Soğuyucu sprey sağlık alanlarında farklı bölgelerde ve işlemlerde kullanımı yapılmaktadır.

  Soğutucu Sprey Nedir? Soğutucu Sprey Ne İşe Yarar?
 • Eylül 09, 2022 Pet

  Kediler arasında ishal durumu yaygın olarak görülebilmektedir. Birçok kedi sahibi ishal sebeplerinden dolayı veteriner kliniklerini ziyaret etmektedir. Kedinizin tuvaletini sulu ve devamlı yapmaya başladıysa ishal olduğunun net bir belirtisidir. Kediler arasında görülen ishal durumu oldukça kolay bir şekilde fark edilebilmektedir.

  Kediler Neden İshal Olur? Kedilerde İshal Nasıl Önlenir?
 • Eylül 09, 2022 Pet

  Can dostumuz olan köpeklerimizde kene durumu belirli zamanlarda oldukça sık görülen bir durum olabilmektedir. Keneler hem köpekler için hem de diğer hayvanların sağlığı için tehlike arz eden bir dış parazit türü olarak bilinmektedir. Köpeğinize kene bulaşması durumlarında dikkatli olmanız gerekmektedir ve duruma kısa süre içerisinde müdahale edilmesi gerekmektedir.

  Köpeklerde Kene Durumlarında Yapılması Gerekenler
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Batikon adı ile bilinen antiseptik ürün sağlık alanlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Hatta evlerimizde dahi bulunan bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Batikon medikal alanı içerisinde kullanılan ve açık yaraların tedavisinin yapılabilmesi amacı ile kullanımı yapılan malzemedir.

  Batikon Sprey Fiyatları Ne Kadardır?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Zefiran çözeltisi hem antiseptik olarak hem de dezenfektan olarak kullanımı sağlanabilen bir üründür. Bundan dolayıdır ki sağlık alanlarında kullanımı aktif olarak yapılmaktadır. Zefiranın sağlık alanlarında tercih edilmesi ise, farklı işlemlerde kolayca kullanılabilecek özelliğe sahip olmasından dolayıdır.

  Zefiran Kullanımı Nasıldır?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Topikal ilaç ve solüsyonların kullanımı günümüzce artış göstermektedir. Topikal ilaçlar vücut üstüne ve belirli bölgelere uygulanabilen ilaçlardır. Topikal ilaçların farklı çeşitleri ve halleri mevcuttur. Genel olarak topikal ilaçlar tedavi amaçlı, yaralar için, mukoza veya cilt yüzeylerinin temizlenmesi adına kullanımı yapılan ilaçlardır. Topikal ilaç olan bilinen bir ise Batikon ilacıdır.

  Batikon İlaç Ne İşe Yarar?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Dezenfektan ve çeşitleri medikal alanlarda ve sağlık çevresinde en sık kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Dezenfektan ürünler genel olarak cerrahi/tıbbi ekipmanların temizlenmesinde, uygun yüzey zeminlerinde ve topikal olan cilt yüzeylerinde kullanıma sahip ürünlerdir. Sağlık alanında birçok yerde ve işlemde kullanılmaktadırlar.

  Zefiran Dezenfektan Çeşitleri
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Batikon çeşitli sağlık alanlarında kullanımı yapılan topikal solüsyondur. Topikal solüsyonlar cilt yüzeylerinde oluşan yaralar ve kesiklerin tedavisi amacı ile kullanılabilmektedir. Cilt yüzeylerimizde meydana gelen kesik, yara ve sıyrık gibi durumlarda evimizde bile batikon kullanımı yapmaktayız. Hem kolay kullanılabilir yapısı olmasından hem de yaralarda oluşan mikropları öldürmesinden dolayı tercih edilmektedir.

  Batikon Krem
 • Ağustos 31, 2022

  Sağlık kuruluşlarında ve alanlarında çeşitli ürün, solüsyon ve malzeme kullanımı yapıldığı bilinen bir gerçektir. Kullanılan her malzeme sağlık ve hijyen açısından önem teşkil etmektedir. Sağlık alanlarında ve veteriner kliniklerinde kullanılan malzemeler, kullanılacağı yerlere ve işlemlere göre değişiklik göstermektedir.

  Zefiran Hangi Alanlarda Kullanılır?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Batikon solüsyon kullanımı veteriner kliniklerinde oldukça yaygındır. Hayvanların veya biz insanların vücutlarında zaman zaman kazarlar sonucu kesikler oluşmaktadır. Bu kesiklerde bakteriler ve enfeksiyon oluşumları oluşabilmektedir. Çünkü bakteriler ve türleri birbirinden farklı olan yüzeylerde yaşamlarını devam ettirebilme özelliğine sahiptir.

  Hayvanlarda Batikon Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Antiseptik maddeler sağlık amaçlı kullanımı yapılan ürünlerdir. Antiseptik ürün çeşidi ise oldukça fazla bulunmaktadır. Çünkü sağlık alanlarında ve çevresinde en çok kullanılan çözeltilerdir. Antiseptik çözeltilerin kullanımı günümüzde daha yaygın hale gelmiştir.

  Batikon Antiseptik 1 Litre Çözelti
 • Ağustos 29, 2022

  Batikon – Batticon – Batiqon Karşılaştırması

  batticon
 • Ağustos 24, 2022 Pet

  Kedilerimize yapılan aşı işlemlerinden sonra dikkat etmemiz gereken belli hususlar vardır. Siz kedi sahipleri ve kedi sahiplenmek isteyen hayvan severler için bugünkü blog yazımızda kedilere yapılan aşılardan sonra nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bildiklerimizi sizler ile paylaşacağız. Hazırsanız içeriğimize başlıyoruz…

  kedilerde aşı sonrası
 • Ağustos 01, 2022 Veteriner İlaçları

  Batikon sahip olduğu antiseptik özellikleri sayesinde medikal alanların neredeyse her yerinde kullanılan üründür. En kısa tanımıyla bir deri antiseptiği olarak geçen solüsyondur. İçerik bakımında oldukça zengin ve fayda sağlayan malzemedir. Batikon sağlık alanlarının dışında olarak da evlerimizde de mevcut olan üründür. Kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Sıvı bir yapıya sahiptir.

  batikon
 • Haziran 27, 2022 Klinik Malzemeleri

  Genel olarak her sağlık kuruluşunda ve veteriner kliniklerinde bulundurulması gereken malzeme çeşitleri bulunmaktadır.

  Veteriner Laboratuvar Malzemeleri
 • Mayıs 27, 2022 Pet

  Büyümeyen köpek cinsleri sevimli görüntüleri ve boyutlarıyla aileler tarafından tercih edilen köpek ırklarıdır. Küçük köpek ırklarının bakımları büyük köpek ırklarına oranla daha kolaydır. Küçük köpekler ırklarının daha az tüy döktüğü bilinmektedir. Bu sebeple de ev içerisinde çok fazla tüy olmasından hoşlanmıyorsanız küçük köpek ırklarının bakımı sizler için daha iyi olacaktır.

  Büyümeyen Küçük Köpek Cinsleri
 • Mayıs 24, 2022 Pet

  Sevimli dostlarımız kediler hastalıklara karşı dirençli ve güçlü bir bünyeye sahip hayvanlardır. Ama vücutlarında hastalıklara karşı biraz daha zayıf ve narin olan bölgeleri vardır. Kedilerde bu bölgeler mideleri ve gözleridir. Kedilerin midelerinde problem oluşmaması için yedikleri mamalar ve beslenme düzenlerine dikkat edilmelidir. 

  Kedilerde Göz Akıntısı, Sulanması ve Çapaklanması
 • Mayıs 17, 2022 Pet

  Köpekler bizlere olan sadakatleriyle ve sevgileriyle oldukça özel canlılardır. Hayatımız boyunca bizleri karşılıksız severler ve sadakatle bağlıdırlar. Köpekler sahipleriyle geçirdikleri zamandan sonra onlarla arasında özel bir bağ oluşur. Bu bağ hayat boyu devam eder. Köpekler insan duygularını iyi anlayabilir ve analiz edebilir. Mutsuz olduğumuz zamanlarda yanımızdan ayrılmazlar ve bizi neşelendirmek için ellerinden geleni yaparlar.

  En Sevimli Köpek Türleri
 • Mayıs 12, 2022 Pet

  Kediler belki de en çok sahiplenilen ve evde bakılan canlıların başında gelmektedir. Ev içerisinde bize neşe kaynağı olurlar ve yaşamımız boyunca bize eşlik eden sadık dostlardır. Kediler çoğu insan tarafından en sevilen hayvanlardan bir tanesidir. Kedilerin diğer hayvanlara göre evde bakımları daha kolaydır.

  En Sevimli Kedi Türleri
 • Mayıs 11, 2022 Pet

  Birman kedisi tüm dünyada bilinen ve hayranlık duyulan bir kedi türüdür. Birman kedileri kabarık ve yumuşacık bir tüy yapısına sahiptir. Gözleri ise cam mavisi ve tonlarındadır. Birman kedileri fiziksel yapılarıyla dikkat çektikleri kadar genel tarihiyle ve onlara konulan adlarıyla da bilinmektedir. Birman kedileri yapısal olarak sahiplerine oldukça bağlı kedilerdir.

  Birman Kedisi Bakımı ve Özellikleri
 • Nisan 29, 2022 Pet

  Evde bizimle yaşayan ve can dostumuz olan kedilerimizin yaşamları boyunca sağlıklı bir hayat sürmesini isteriz. Onların sağlıklı olmaları için elimizden geleni yaparız ama bazı durumlarda da hastalıkların önüne geçemeyebiliriz ya da semptomları gözden kaçırabiliriz. Kediler arasında sıklıkla görülen ve onları etkileyen sağlık problemi ise parazitlerdir.

  Kedilerde İç Parazit Belirtileri, Tedavileri ve Aşıları
 • Nisan 25, 2022 Klinik Malzemeleri

  Stetoskop hem insan sağlığında hem de hayvan sağlığında kullanılan bir medikal alettir. Stetoskop muayene, tanı ve tedaviler kullanılmaktadır. Birbirinden farklı çeşitlerde ve içeriklerde birçok stetoskop bulunur. Kullanım amacına uygun olan stetoskop seçilmelidir.

  Stetoskop Nedir? Stetoskop Çeşitleri Nelerdir?
 • Nisan 21, 2022 Pet

  Evlerimizde baktığımız ve sevdiğimiz can dostlarımızın gerekli tüm ihtiyaçlarını biz karşılamaktayız. Bu ihtiyaçlar içerisinde aşıları, gerekli operasyonları, genel muayeneleri ve tedavileri de bulunmaktadır. Hayvanlarımızın bu ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve sağlıklı bir hayat sürmeleri için veteriner hekimlere gideriz. Veteriner hekimler hayvanların sağlıkları için gece gündüz demeden çalışmaktadırlar. Genel muayeneleri, pansumanları, aşıları ve tedavileri gibi işlemler veteriner hekimler tarafından yapılır.

  Veteriner Muayene Ücretleri ve Tedavi Fiyatları
 • Nisan 15, 2022 Pet

  Görünüş olarak son derece sevimli ve tatlı bir yapıya sahiplerdir. Kıvırcık tüy yapılarından dolayı adeta birer peluş oyuncak görüntüsüne sahiplerdir. Toy poodle cinsi köpeklerin tüylerine oldukça iyi bakım yapılması gerekir.

  Toy Poodle
 • Nisan 14, 2022 Pet

  Bir hayvan sahiplenmek onun bütün bir sorumluluğunu ve bakımı üstenmeniz gerekmek demektir. Evde bakmak için en çok sahiplenilen hayvanlarda biri ise kedilerdir. Kediler kendilerine özgü yapıları ve davranışlarıyla bizleri her zaman etkilerler. Kedilerin ev içerisinde bakımları diğer hayvanlara oranla biraz daha kolaydır. Ama artık kedinin bütün bakımı ve ihtiyaçlarını siz karşılamalısınız.

  Kedilerde Kısırlaştırma ve Kısırlaştırma Sonrası
Çerez Kullanımı

Yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamıza göz atabilirsiniz.