Veteriner Malzeme Blog

 • Nisan 26, 2023 Pet

  Kedilere genel olarak bakıldığı zaman en temiz hayvanlar arasında olduğu görülmektedir. Gün içerisinde kendilerini devamlı olarak temizlerler ve vücutlarını temiz tutarlar. Kediler temiz olmak konusunda oldukça başarılı canlılardır. Kedilerin iyi olduğu bir diğer konu ise tuvalet eğitimidir. Kedilere yavru kedi ve yetişkin kedi olmak üzere eğitimi verilmektedir.

  Kedilere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?
 • Nisan 17, 2023 Basın Genel Bilgiler

  Sevgili veteriner hekimlerimiz soğuk, sıcak, kar, çamur, gece ve gündüz demeden can dostlarımızın sağlığı için çalışmaktadır. Veteriner hekimler hayvanlarımızın sağlıklı olması ve iyi bir yaşam sürebilmeleri için yoğun tempolarda çalışmaktadır. Veteriner hekimler için en anlamlı gün Dünya Veteriner Hekimler Günü’dür.

  Dünya Veteriner Hekimler Günü
 • Nisan 11, 2023 Klinik Malzemeleri

  İdrar stribi veteriner klinikleri, hastane ortamları, sağlık ocakları ve sağlık merkezleri tarafından en çok kullanılan medikal ürünler arasında yer almaktadır. İdrar stribi temel olarak idrar tahlillerinin yapılması ve incelenmesi için kullanılmaktadır. Basit ve kolay kullanımları vardır. İdrar strini tek kullanımlık yani kullan/at prensibi üzerine yapılmış olan bir üründür.

  İdrar Stribi Nedir?
 • Nisan 04, 2023 Klinik Malzemeleri

  Cilt stapleri ya da daha çok bilinen adıyla cilt zımbası, sağlık alanlarında kullanılan bir medikal ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt stapleri medikal ve sağlık alanları için önemli malzemeler grubunda yer alan üründür. Acil müdahale anlarında veya operasyonlar sırasında kullanımı yapılan cilt stapleri, sağlık alanlarında ihtiyaç duyulan malzemedir.

  Cilt Stapleri
 • Mart 16, 2023

  Kendine özgü kürk yapıları, farklı kişilikleri ve zarif karakter yapıları ile Labradoodle Köpek ırkı gönlümüzü kazanmıştır. Labradoodle köpekler Poodle ve Labrador Retriever köpek ırklarının çiftleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Melez bir ırk olduğunu söyleyebiliriz. Labradoodle köpekler hem Poodle hem de Labrador Retriever köpeklerden bazı özellikler almıştır. Özellikle Labradoodle köpeklerin tüy yapıları Poodle köpeklerin tüylerine benzetilmektedir.

  Labradoodle Köpek Irkı
 • Mart 10, 2023 Pet

  Maine Coon kediler dünyanın En Büyük Kedi Irkı olması ile nam salmış sevgili dostlarımızdır. Maine Coon kedilere tabiri caizse kedi ırkının köpekleri denmektedir. Büyük boyutlara ulaşan Maine Coon kediler kaslı kemik yapılarına sahiplerdir. Kaslı kemik yapılarına ek olarak da oldukça sağlam vücut yapısına sahiplerdir. Bu sayede Maine Coon kediler soğuk ve zorlayıcı iklimlere karşı dayanıklı yapılara sahiptir.

  Maine Coon Kedisi
 • Mart 07, 2023 Pet

  American Bully köpekler kendilerine has olan mizaçları ve asil görünüşleri ile dikkat çeken köpek ırkıdır. American Bully yapısal olarak kaslı, güçlü ve kuvvetli olmasından dolayı, insanlar genellikle onlara yaklaşırken çekinmekte veya korkmaktadır. American Bully sert mizaçlı olarak görülse de aslında oldukça iyi aile köpekleridir. Bully Pitbull, Bully ve American Bully Pit olarak da bilinirler.

  American Bully Köpek Irkı Özellikleri
 • Şubat 28, 2023 Pet

  Fransız Bulldog küçük boyları, sevimli suratları ve büyük kulakları ile dünya genelinde birçok insanın kalbini çalmayı başarmış köpek ırkıdır. Fransız Bulldog köpekler ev hayatına mükemmel uyum sağlaması ve sahibine karşı olan sevgisi sayesinde en çok sahiplenilen köpek ırklarından biri olmuştur. Ayrıca Fransız Bulldog sahibiyle, ailesiyle keyifli vakit geçirmek ve onlarla oyun oynamak en büyük zevkleridir.

  Fransız Bulldog (French Bulldog) Özellikleri ve Bakımı Nasıldır?
 • Şubat 15, 2023 Pet

  Jack Russell Terrier inanılmaz enerjisi, korkusuz ve cesur yapıları ile ön plana çıkan terrier ırklarından biridir. Jack Russell Terrier enerjik yapılarına ek olarak da oldukça çalışkan ve sahibine yardımcı olmayı seven karakter yapısına sahiptir. Jack Russell Terrier köpekler sevgi dolu ve sıcakkanlı olmaları ile ailenizin en sevilen ve gözde üyesi olacaktır. Jack Russell Terrier yapısal olarak küçük boyutlarda olsa da kendisinden beklenmeyecek kadar cesur ve gözü kara köpeklerdir.

  Jack Russell Terrier Özellikleri ve Bakımı
 • Şubat 09, 2023 Pet

  Sibirya Kedisi dünya genelinde popüler olan kedi ırklarından biridir. Sibirya Kedileri en güzel kedi türleri arasında yer almaktadır. Sibirya Kedisi ayrıca Sibirya Orman Kedisi olarak da bilinmektedir. Sibirya Kedileri kalın kürk yapıları ile hem soğuk havalara dayanıklı hem de muhteşem güzelliğe sahiplerdir. Ayrıca Sibirya Kedileri büyük cüsseleri ile de diğer kedi ırklarından kendilerini ayırır.

  Sibirya Kedisi Özellikleri
 • Şubat 03, 2023 Pet

  Cane Corso asil duruşları ve heybetli vücut yapıları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir köpek ırkıdır. Cane Corso köpekler dünyanın birçok yerinde tanınan bir köpek ırkı olduğundan, farklı isimler ile de bilinmektedir. Cane Corso köpekler Italian Mastiff, Cane di Macellaio ve Sicilian Branchiere adları ile de tanınmaktadır. Cane Corso köpeklerde genllikle Mastiff ırkı olan köpeklere benzetilmektedir.

  Cane Corso Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı
 • Ocak 31, 2023 Pet

  Samoyed köpekler bulutlar kadar beyaz bir tüy rengine sahip olması ile dikkatleri üzerine çeken bir köpek ırkıdır. Samoyed köpek ırkı Sammy, Sabaka ve Sami adları ile de tanınmaktadır. Samoyed köpek ırkı sadece kar beyazı kürkleri ile değil, gülen surat yapıları ile de diğer köpek ırklarından farklı bir görünüme sahiptir. Samoyed köpeklerin gülen ifadesi ise ağız yapısından kaynaklanan bir durumdur. Ağız kısmının köşeleri yukarı doğru kıvrık bir yapıya sahiptir.

  Samoyed Özellikleri ve Bakımları
 • Ocak 25, 2023 Pet

  Gri kürk rengine sahip olan kediler birçok farklı kedi ırkında görülmektedir. Dünya geneline bakıldığı zaman birçok kedi ırkında gri renkli kediler görülmektedir. Gri renk tonuna sahip olan kediler görünüş ve yapısal olarak büyüleyici bir görünüme ve dikkat çekici özelliklere sahiptir. Gri renk tonuna sahip olan kedi cinsleri arasında, popüler olan ve tanınan kediler de bulunmaktadır.

  Gri Kedi Cinsleri
 • Ocak 19, 2023 Pet

  Rottweiler köpek ırkı dışarıdan bakıldığı zaman kaslı, iri yapılı ve büyük görünen köpeklerdir. Bundan dolayı da birçok insan tarafından korkularak ya da çekingen bir şekilde yaklaşmaktadır. Aslında Rottweiler köpekler iyi bir eğitim sayesinde oldukça uysal, sevecen ve kelimenin tam anlamıyla bir aile köpeği olurlar. Rottweiler köpekler orta büyüklükte sayılan köpek ırkları içerisindedir.

  Rottweiler Özellikleri
 • Ocak 16, 2023 Pet

  Calico kediler genellikle Patiska kedi olarak anılmaktadır. Patiska ya da Calico olarak anılan bu kediler, kedi cinsini ifade etmek için kullanılmamaktadır. Patiska kelimesi kedinin tüy renklerini, üstünde olan deseni ve renk tonlarını tasvir etmek amaçlı kullanılmaktadır. Bundan dolayı da Calico kediler Patiska kedi olarak adlandırılır. Kısacası isimleri kürk renkleri ve desenlerinden gelmektedir. 

  Calico (Patiska) Kedisi Özellikleri
 • Ocak 11, 2023 Pet

  Exotic Shorthair kedi ırkı dünya genelinde oldukça popüler olan ve bilinen bir kedi ırkıdır. Exotic Shorthair kedi ırkı hafif basık bir surat yapısına sahiptir. Exotic Shorthair kediler surat yapısından dolayı İran Kedileri ile karıştırılmaktadır. Exotic Shorthair kedi ırkı yapısal olarak uysal ve sakin kedilerdir. Ev ortamlarında kolayca bakılabilir ve ev içerisine kolayca adapte olurlar.

  Exotic Shorthair Özellikleri
 • Ocak 05, 2023 Pet

  Golden Retriever köpek ırkı insanlara olan yakınlığı, samimiyeti ve dostane yapısı ile kalpleri çalmış bir köpek ırkıdır. Golden Retriever köpekler orta büyüklükte köpek ırkı grubuna dahildir. Girdikleri her ortamda sempatik halleri, insanlara karşı sıcak tavırları ve sevimli yüz ifadeleri ile ortamdaki bütün dikkatleri üstlerine çekerler. Golden Retriever köpekler yapısal olarak atletik ve güçlü bir vücut yapısına sahiptir.

  Golden Retriever Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 30, 2022 Pet

  Yorkshire Terrier sizleri küçük boyutları, tatlış yüzleri ve tüylü yapılarıyla kendisine hayran bırakacak bir köpek ırkıdır. Yorkshire Terrier boylarının küçük olmasından dolayı, küçük köpek ırkları grubunda yer almaktadır. Yorkshire Terrier köpeklerin ilk bakışta tüyleri oldukça dikkat çekici özelliğe sahiptir. Tüyleri uzun, ipeksi ve göz alıcı parlaklığa sahiptir.

  Yorkshire Terrier Özellikleri
 • Aralık 22, 2022 Pet

  Şivava köpek ırkı küçük boyutlara sahip olan köpek ırkları arasında bulunmaktadır. Şivava (Chihuahua) köpeklerin vücut yapıları küçük ve narindir. Ayrıca Şivava köpekler Dünyanın En Küçük Köpeği olarak tanınmaktadır. Chihuahua köpekler Çivava, Cihao ve Şivava adları ile de bilinmektedir. Şivava (Chihuahua) köpekler minnacık boyutlarına rağmen hem korkurkusuz hem de cesur bir karakter yapısına sahiptir.

  Şivava (Chihuahua) Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 15, 2022 Pet

  Sfenk kedileri kişilik yapısı olarak hem sadık hem de uyumlu yapıya sahiptir. Sfenks kedisi dış görünüş olarak ve karakteristik yapı olarak, diğer kedi ırklarından farklıdır. Sfenks kedileri sahiplerine sevgi dolu oldukları kadar, aile üyelerine ve eve gelen misafirlere karşı da aynı yakınlıkla yaklaşır.

  Sfenks Kedisi
 • Aralık 13, 2022 Pet

  Doberman köpekler atletik, kaslı, dayanıklı ve güçlü yapıları ile bilinen bir köpek ırkıdır. Doberman köpekler ayrıca Dobie adı ile de bilinmektedir. Doberman köpek ırkı Doberman Pinscher olarak da anılır. Bu köpek ırkı orta büyüklüğe sahip olan köpek ırklarının arasında bulunur.

  Doberman Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 09, 2022 Pet

  Presa Canario köpek ırkı ayrıca Perro de Presa Canario adıyla da bilinmektedir. Presa Canario büyük bir cüsseye, sağlam ve güçlü bir vücut yapısına sahip köpek ırkıdır. Presa Canario köpek ırkı heybetli bir dış görünüş yapısına sahiptir

  Presa Canario (Kanarya Mastiff) Özellikleri
 • Aralık 07, 2022 Pet

  Norveç Orman Kedisi hem soğuk iklimlere dayanıklı olmasıyla hem de ihtişamlı görünüşleri ile dikkat çeken kedi türleri arasındadır. Norveç Orman Kedileri dış görünüş olarak sert ve korkutucu görülebilmektedir. Görünüşlerinin aksi olarak hem insanlar ile hem de diğer hayvanlarla arası oldukça iyidir.

  Norveç Orman Kedisi Bakımı, Özellikleri ve Karakteri Nasıldır?
 • Kasım 23, 2022 Klinik Malzemeleri

  Sağlık alanında kullanılan birden fazla çeşit hasta örtüsü, cerrahi serviyet örtüler, sermeli bez ve yatak koruyucu örtüler bulunmaktadır.

  underpad, sermeli bez
 • Ekim 31, 2022 Veteriner Klinikleri

  Veteriner kliniklerini hem çiftlik hayvanlarının hem de evcil hayvanların gerekli tedavilerinin, muayenelerinin, işlemlerinin ve buna benzer daha birçok işlemin yapıldığı yerlerdir. Veteriner klinikleri veteriner hekimler tarafından açılmakta ve yürütülmektedir. Veteriner kliniklerinin açılabilmesi için uyulması gereken prosedürler ve toplanması gereken evraklar bulunmaktadır. Bugünkü blog yazımızda veteriner kliniği açılmasının şartlarından sizlere bahsedeceğiz.

  veteriner klinik açma şartları nelerdir
 • Ekim 19, 2022 Genel Bilgiler

  Friesian at ırkı kaynaklarda ve dünya genelinde hem oldukça yetenekli olduğundan hem de güçlü bir yapısı olduğundan bahsedilmektedir. Bugünkü blog yazımızda sizlere bu güzel, güçlü, karizmatik ve zeki olan Friesian Atı ırkından bahsedeceğiz. Hazırsanız bu büyüleyici at ırkına bir yakından göz atalım.

  friesian atı
 • Ekim 14, 2022 Pet

  Kendinden yapışkanlı bandajlar veteriner kliniklerinde hayvanlar için, hastanelerde ve spor alanlarında insanlar için kullanımı yapılmaktadır. Kendinden yapışkanlı bandajlar farklı alanlarda kullanılsa da temel olarak sağlık ve tedavi amaçları doğrultusunda kullanılmaktadır.

  kendinden yapışkanlı bandaj
 • Eylül 20, 2022 Pet

  Dünya geneline bakıldığı zaman kediler en çok beslenen hayvanlar sıralamasında ilk 3’te yer almaktadır. Kediler ev ortamında beslemesi en kolay canlılardan bir tanesidir. Ayrıca hem görünüş olarak hem de kişilik bakımından birçoğumuzun kalbini çalmışlardır. Kedi sahipleri hayatları boyunca kedilerine sağlıklı birer yaşam sunmaya çalışmaktadır.

  Kedi Kısırlaştırma Ücretleri 2023
 • Eylül 20, 2022 Pet

  Kedi sahipleri kedilerinin hamilelik dönemleri hakkında birçok şeyi merak etmektedir. Kedi sahipleri en çok kedilerinin çiftleştikten sonra hamile kalıp kalmadığını merak etmektedir. Kedilerin hamile olup olmadığını anlamanın bazı yöntemleri, hamilelik belirtileri ve elle muayene gibi yöntemleri bulunmaktadır. Tabi en net bir şekilde hamile olup olmadığını sizlere veteriner hekiminiz söyleyecektir.

  Hamile Kedi Elle Muayene? Kedilerde Hamilelik Nasıl Anlaşılır?
 • Eylül 14, 2022 Pet

  Sevimli tüylü dostlarımız kediler günlük hayatlarında oldukça tüy dökümü yapmaktadır. Bazen bu durumlar kedi sahiplerinin endişelenmesine yol açmaktadır. Kedilerin tüy dökmesi fazlasıyla normal olan ve kedi sahiplerinin sık karşılaştığı bir durumdur. Kediler özellikle belli aylar ve durumlarda daha yoğun tüy dökümü yapabilmektedir. Kedilerde tüy dökümleri aza indirilebilen bir durumdur.

  Kediler Neden Tüy Döker?
 • Eylül 12, 2022 Pet

  Kediler arasında kepeklenme sorunu görünen ve yaşanan bir durumdur. Kepeklenme sorunu ve problemlerin, bizlerin sandığı kadar az görünen bir durum değildir. Kedilerde görülen kepeklenme sorunları genellikle kaşıntı hali ve kuru bir cilt yapısı olarak kendini göstermektedir. Bu durumda bir süre sonra kedinizde rahatsızlık hali yaratmaya başlayacaktır.

  Kedilerde Kepeklenme
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamıza göz atabilirsiniz.