• Ağustos 03, 2021 Veteriner İlaçları

  İçeriğindeki aminosidin sülfat sayesinde buzağılarda Escherichia coli, Salmonella spp. ve Cryptosporidium parvum tarafından meydana gelen barsak iltihaplarının tedavisinde ve korunmasında kullanılan beyaz ve homojen toz şeklinde oral yolla alınan toz şeklinde antibakteriyeldir.

  gabbrocol
 • Ağustos 03, 2021 Pet

  Kedilerin kızgınlık dönemi onlar adına oldukça yoğun geçen bir süreçtir. Kızgınlık dönemlerinde kedinizde dişi ya da erkek fark etmeksizin hareketlerinde değişiklikler göreceksiniz.

  Kedilerin Kızgınlık Dönemi
 • Ağustos 03, 2021 Pet

  Bugünkü blog yazımızda sizlere kedilerin kabızlık sorunundan ve bu soruna nelerin sebep olabileceğinden bahsedeceğiz. Kabızlık sorunu kediler arasında yaygın olarak görülen bir sıkıntıdır. 

  Kedilerde Kabızlık
 • Ağustos 01, 2021 Veteriner İlaçları

  Etkinliğini içerisindeki Klortetrasiklin hidroklorürden alan, inek, kısrak, koyun ve keçilerde, klortetrasikline karşı duyarlı bakterilerin oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ağız ya da rahim içi kullanıma uygun tablet şeklinde antibakteriyel ilaçtır.

  devamisin
 • Ağustos 01, 2021 Veteriner İlaçları

  Eritrom çözeltisi hakkında yazdığımız blog yazımızın içerisinde eritromun hangi hayvanlarda ve hangi hastalıklarda nasıl kullanılacağı, kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında ayrıntılı, anlaşılabilir bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. 

  eritrom
 • Ağustos 01, 2021 Veteriner İlaçları

  Etkinliğini gentamisin sülfat maddesinden alan,  sığır at kedi ve köpeklerde kullanılan, veteriner sistemik antibakteriyel olup, sarı renkli steril enjeksiyonluk bir çözeltidir.

  gentavet
 • Ağustos 01, 2021 Veteriner İlaçları

  Etken maddesi prazikuantel olan koyunlar ve atlarda genellikle bağırsaklardaki parazitleri tedavisinde kullanılan ortası çentikli sarı renkli oral tablettir.

  tenilis 300
 • Ağustos 01, 2021 Veteriner İlaçları

  Deva Holding A.Ş. tarafından üretilen, kümes hayvanlarında, kuzularda, buzağılarda, sığırlarda ve ergin hayvanlarda kullanılan, içerisinde mineraller ile metiyonin ve lizin aminoasitleri içeren, kırmızı ve berrak, oral bir çözeltidir.

  depomin
 • Ağustos 01, 2021 Veteriner İlaçları

  Etken maddesi praziquantel olan, koyunlarda, atlarda ve 10 kg ve üstü köpeklerde , delibaş hastalığı tedavisinde ve parazitlerle mücadelede kullanılan, tablet formunda olan ağızdan alınan bir tarafı çift çentikli bağırsak parazit ilacıdır.

  niklovet
 • Ağustos 01, 2021 Veteriner İlaçları

  Etken maddesi florfenikol olan, sığırlarda, florfenikole karşı duyarlı olan mikroorganizmaların sebebiyet verdiği enfeksiyonların tedavisinde kullanılan, açık sarı renkli enjeksiyonluk çözeltidir.

  flortek
 • Temmuz 31, 2021 Veteriner İlaçları

  Etken maddesi doksisiklin olan, kanatlılarda colibacillosis, CRD, ve mikoplazmoz, domuzlarda ise plöropnömoni, pastörelloz, glasser ve enzootik pnömoni rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan, hasta olan hayvana, ağızdan içme suyuna karıştırılıp uygulanan antibakteriyel çözeltidir.

  hipradoxi
 • Temmuz 30, 2021 Kanatlılar

  İshal problemi muhabbet kuşları arasında oldukça yaygın görülen bir problemdir. Bunun tek bir sebebi olabileceği gibi birden fazla sebebi de vardır. Her hastalıkta olduğu gibi bu durumda da erken müdahale oldukça önem taşımaktadır.

  Muhabbet Kuşlarında İshal
 • Temmuz 30, 2021 Kanatlılar

  Kökenleri Avusturalya’nın güney bölgelerine dayanan bir papağan türüdür. Tüylerinin renkli kombinasyonlarıyla ve uyumlarıyla dikkatleri üstlerine çekerler. Rozella papağanlarının bilimsel adları ise Platycercus olarak bilinmektedir.

  Rozella Papağanı
 • Temmuz 30, 2021 Veteriner İlaçları

  İçeriğinde, Butafosfan ve B12 vitamini bulunan, at, keçi, kedi, köpek, kedi, koyun, sığır ve tavuklarda özellikle verim arttırma, metabolizma sorunları ve gelişim geriliği tedavilerinde kullanılan, enjeksiyonluk çözeltidir.

  catosal
 • Temmuz 30, 2021 Veteriner İlaçları

  Etken maddesi içerisindeki ivermectin olan, sığır ve koyunlarda iç ve dış parazitlerle mücadelede kullanılan, steril enjeksiyonluk bir çözeltidir.

  avromec nedir
 • Temmuz 29, 2021 Veteriner İlaçları

  Etken maddesi içerisindeki fumagillin bisiklohekzilamin olan bal arılarında nosema apis parazitlerinin meydana getirdiği hastalıkların tedavisinde ve kış mevsiminde arıları hastalıklardan korumak amacıyla kullanılan bej renginde toz parazit ilacıdır.

  fumidil-b nedir
 • Temmuz 29, 2021 Kanatlılar

  Kanarya bir kuş cinsi olarak Ispinozagiller (Fringillidae) familyasının bir üyesidir. Kanaryaların genel olarak bilinene ya da bilimsel olarak geçen adı ise Serinus Canaria’dır. Yorkshire kanaryanın ana vatanı ve kökeni İngiltere’ye dayanmaktadır.

  Yorkshire Kanarya
 • Temmuz 29, 2021 Kanatlılar

  Hollanda muhabbet kuşları çeşitli türleri olan muhabbet kuşları ırklarından biridir. İsmini ise Hollanda’ya özgü bir kuş türü olmasından almıştır.

  Hollanda Muhabbet Kuşu
 • Temmuz 28, 2021 Pet

  Ülkemizde en çok bakılan ya da satılan kuş türlerinden biri muhabbet kuşlarıdır. Muhabbet kuşlarının türleri ise oldukça fazla ve farklıdır. Çekoslovak muhabbet kuşu ise bu türlerden biridir.

  Çekoslovak Muhabbet Kuşu
 • Temmuz 28, 2021 Kanatlılar

  Forpus papağanları küçük papağanlar sınıfında yer almaktadır. Genellikle muhabbet kuşlarına olan benzerlikleriyle dikkat çekerler ve karıştırırlar. Forspus papağanlarının ana vatanları Güney Amerika olarak bilinmektedir.

  Forpus Papağanı
 • Temmuz 28, 2021 Veteriner İlaçları

  Dectomax, etken maddesi doramectin olan, kullanıma hazır bir şekilde olan, sığır ve koyunlarda parazitlerle mücadelede kullanılan, enjeksiyonluk çözeltidir.

  dectomax nedir
 • Temmuz 27, 2021 Veteriner İlaçları

  Bu yazımızda Enrocure %10 enjeksiyonluk çözelti hakkında bilgiler vereceğiz.

  enrocure nedir
 • Temmuz 27, 2021 Veteriner İlaçları

  Synulox, kedi, köpek ve sığırlarda gram negatif ve gram pozitif bakterilerin neden olduğu birçok enfeksiyonun tedavisinde kullanılmaktadır.

  synulox
 • Temmuz 27, 2021 Kanatlılar

  Amerikan bir tavuk türü olarak bilinmektedir. Amerika’daki en popüler tavuk türeleri arasındadır. Pleymut (Pleymouth) tavuğunun bir diğer adı ise Plymouth Rock tavuğudur.

  Pleymut Tavuk Cinsi
 • Temmuz 27, 2021 Genel Bilgiler

  Günlük hayatımızda alışveriş yaparken yumurta aldığımız zaman üstlerinde olan kodları mutlaka hepimiz görmüşüzdür. Daha öncesinde her yumurtada kod göremezdik ama artık kod bulunmak zorundadır.

  Yumurta Üzerindeki Numaralar
 • Temmuz 25, 2021 Veteriner İlaçları

  Histavet, Deva Holding tarafından üretilen, etkinliğini mepiramin maleat maddesinden alan, kedi, tay, at ve köpeklerde histamine bağlı olarak alerjik reaksiyonların ve bu alerjik reaksiyonların sonucu olarak çıkan hastalıkların tedavisinde kullanılan, enjeksiyonluk çözeltidir.

  histavet
 • Temmuz 25, 2021 Veteriner İlaçları

  Prazitel, içeriğinde 50 mg praziquantel, 50 mg pyrantel ve 150 mg febantel bulunan, yuvarlak kurtlar ve tenyalara karşı mücadelede etkin olan, köpeklerde kullanılan, ağızdan alınan tablet şeklinde parazit ilacıdır.

  prazitel nedir
 • Temmuz 25, 2021 Veteriner İlaçları

  Blotic %7, etken maddesi sipermetrin olan, sığır, koyun ve keçilerde sineklerin, kenelerin, uyuz etkenlerinin pirelerin, bitlerin ve yara kurtlarının mücadelesinde kullanılan, kendine özgü kokusu olan, sarı, açık kahvrengi tonlarında rengi olan oldukça zehirli paraziter olup, daldırma emülsiyonu için yüksek yoğunluklu konsantrattır.

  blotic nedir
 • Temmuz 25, 2021 Veteriner İlaçları

  Coxidin, Etken maddesi sülfakinoksalin olan, tavuk ve hindilerde,  bu etken maddeye karşı duyarlı mikroorganizmaların ve bakterilerin enfeksiyon oluşturmasından kaynaklanan hastalıkların tedavisinde kullanılan, hayvanların içme suyuna katılarak oral yollarla alınan, berrak, açık sarı, steril antibakteriyel ve antioksidiyal çözeltidir.

  coxidin nedir
 • Temmuz 24, 2021 Veteriner İlaçları

  Vilmectin, 1 ml’sinde 10 mg İvermektin ve 100 mg klorsulon barındıran, sığırların iç ve dış parazitlerin tedavisinde kullanılan saydam renkte steril enjeksiyonluk çözeltidir.

  vilmectin nedir
 • Temmuz 24, 2021 Veteriner İlaçları

  Nilverm, etkinliğini Levamizol maddesinden alan, kuzu, koyun, buzağı, sığır ve kanatlılarda akciğer ve mide kurtlarına etki eden, toz halinde oral bir çözeltidir.

  nilverm nedir