Veteriner Malzeme Blog

 • Şubat 03, 2023 Pet

  Cane Corso asil duruşları ve heybetli vücut yapıları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir köpek ırkıdır. Cane Corso köpekler dünyanın birçok yerinde tanınan bir köpek ırkı olduğundan, farklı isimler ile de bilinmektedir. Cane Corso köpekler Italian Mastiff, Cane di Macellaio ve Sicilian Branchiere adları ile de tanınmaktadır. Cane Corso köpeklerde genllikle Mastiff ırkı olan köpeklere benzetilmektedir.

  Cane Corso Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı
 • Ocak 31, 2023 Pet

  Samoyed köpekler bulutlar kadar beyaz bir tüy rengine sahip olması ile dikkatleri üzerine çeken bir köpek ırkıdır. Samoyed köpek ırkı Sammy, Sabaka ve Sami adları ile de tanınmaktadır. Samoyed köpek ırkı sadece kar beyazı kürkleri ile değil, gülen surat yapıları ile de diğer köpek ırklarından farklı bir görünüme sahiptir. Samoyed köpeklerin gülen ifadesi ise ağız yapısından kaynaklanan bir durumdur. Ağız kısmının köşeleri yukarı doğru kıvrık bir yapıya sahiptir.

  Samoyed Özellikleri ve Bakımları
 • Ocak 25, 2023 Pet

  Gri kürk rengine sahip olan kediler birçok farklı kedi ırkında görülmektedir. Dünya geneline bakıldığı zaman birçok kedi ırkında gri renkli kediler görülmektedir. Gri renk tonuna sahip olan kediler görünüş ve yapısal olarak büyüleyici bir görünüme ve dikkat çekici özelliklere sahiptir. Gri renk tonuna sahip olan kedi cinsleri arasında, popüler olan ve tanınan kediler de bulunmaktadır.

  Gri Kedi Cinsleri
 • Ocak 19, 2023 Pet

  Rottweiler köpek ırkı dışarıdan bakıldığı zaman kaslı, iri yapılı ve büyük görünen köpeklerdir. Bundan dolayı da birçok insan tarafından korkularak ya da çekingen bir şekilde yaklaşmaktadır. Aslında Rottweiler köpekler iyi bir eğitim sayesinde oldukça uysal, sevecen ve kelimenin tam anlamıyla bir aile köpeği olurlar. Rottweiler köpekler orta büyüklükte sayılan köpek ırkları içerisindedir.

  Rottweiler Özellikleri
 • Ocak 16, 2023 Pet

  Calico kediler genellikle Patiska kedi olarak anılmaktadır. Patiska ya da Calico olarak anılan bu kediler, kedi cinsini ifade etmek için kullanılmamaktadır. Patiska kelimesi kedinin tüy renklerini, üstünde olan deseni ve renk tonlarını tasvir etmek amaçlı kullanılmaktadır. Bundan dolayı da Calico kediler Patiska kedi olarak adlandırılır. Kısacası isimleri kürk renkleri ve desenlerinden gelmektedir. 

  Calico (Patiska) Kedisi Özellikleri
 • Ocak 11, 2023 Pet

  Exotic Shorthair kedi ırkı dünya genelinde oldukça popüler olan ve bilinen bir kedi ırkıdır. Exotic Shorthair kedi ırkı hafif basık bir surat yapısına sahiptir. Exotic Shorthair kediler surat yapısından dolayı İran Kedileri ile karıştırılmaktadır. Exotic Shorthair kedi ırkı yapısal olarak uysal ve sakin kedilerdir. Ev ortamlarında kolayca bakılabilir ve ev içerisine kolayca adapte olurlar.

  Exotic Shorthair Özellikleri
 • Ocak 05, 2023 Pet

  Golden Retriever köpek ırkı insanlara olan yakınlığı, samimiyeti ve dostane yapısı ile kalpleri çalmış bir köpek ırkıdır. Golden Retriever köpekler orta büyüklükte köpek ırkı grubuna dahildir. Girdikleri her ortamda sempatik halleri, insanlara karşı sıcak tavırları ve sevimli yüz ifadeleri ile ortamdaki bütün dikkatleri üstlerine çekerler. Golden Retriever köpekler yapısal olarak atletik ve güçlü bir vücut yapısına sahiptir.

  Golden Retriever Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 30, 2022 Pet

  Yorkshire Terrier sizleri küçük boyutları, tatlış yüzleri ve tüylü yapılarıyla kendisine hayran bırakacak bir köpek ırkıdır. Yorkshire Terrier boylarının küçük olmasından dolayı, küçük köpek ırkları grubunda yer almaktadır. Yorkshire Terrier köpeklerin ilk bakışta tüyleri oldukça dikkat çekici özelliğe sahiptir. Tüyleri uzun, ipeksi ve göz alıcı parlaklığa sahiptir.

  Yorkshire Terrier Özellikleri
 • Aralık 22, 2022 Pet

  Şivava köpek ırkı küçük boyutlara sahip olan köpek ırkları arasında bulunmaktadır. Şivava (Chihuahua) köpeklerin vücut yapıları küçük ve narindir. Ayrıca Şivava köpekler Dünyanın En Küçük Köpeği olarak tanınmaktadır. Chihuahua köpekler Çivava, Cihao ve Şivava adları ile de bilinmektedir. Şivava (Chihuahua) köpekler minnacık boyutlarına rağmen hem korkurkusuz hem de cesur bir karakter yapısına sahiptir.

  Şivava (Chihuahua) Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 15, 2022 Pet

  Sfenk kedileri kişilik yapısı olarak hem sadık hem de uyumlu yapıya sahiptir. Sfenks kedisi dış görünüş olarak ve karakteristik yapı olarak, diğer kedi ırklarından farklıdır. Sfenks kedileri sahiplerine sevgi dolu oldukları kadar, aile üyelerine ve eve gelen misafirlere karşı da aynı yakınlıkla yaklaşır.

  Sfenks Kedisi
 • Aralık 13, 2022 Pet

  Doberman köpekler atletik, kaslı, dayanıklı ve güçlü yapıları ile bilinen bir köpek ırkıdır. Doberman köpekler ayrıca Dobie adı ile de bilinmektedir. Doberman köpek ırkı Doberman Pinscher olarak da anılır. Bu köpek ırkı orta büyüklüğe sahip olan köpek ırklarının arasında bulunur.

  Doberman Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 09, 2022 Pet

  Presa Canario köpek ırkı ayrıca Perro de Presa Canario adıyla da bilinmektedir. Presa Canario büyük bir cüsseye, sağlam ve güçlü bir vücut yapısına sahip köpek ırkıdır. Presa Canario köpek ırkı heybetli bir dış görünüş yapısına sahiptir

  Presa Canario (Kanarya Mastiff) Özellikleri
 • Aralık 07, 2022 Pet

  Norveç Orman Kedisi hem soğuk iklimlere dayanıklı olmasıyla hem de ihtişamlı görünüşleri ile dikkat çeken kedi türleri arasındadır. Norveç Orman Kedileri dış görünüş olarak sert ve korkutucu görülebilmektedir. Görünüşlerinin aksi olarak hem insanlar ile hem de diğer hayvanlarla arası oldukça iyidir.

  Norveç Orman Kedisi Bakımı, Özellikleri ve Karakteri Nasıldır?
 • Kasım 23, 2022 Klinik Malzemeleri

  Sağlık alanında kullanılan birden fazla çeşit hasta örtüsü, cerrahi serviyet örtüler, sermeli bez ve yatak koruyucu örtüler bulunmaktadır.

  underpad, sermeli bez
 • Ekim 31, 2022 Veteriner Klinikleri

  Veteriner kliniklerini hem çiftlik hayvanlarının hem de evcil hayvanların gerekli tedavilerinin, muayenelerinin, işlemlerinin ve buna benzer daha birçok işlemin yapıldığı yerlerdir. Veteriner klinikleri veteriner hekimler tarafından açılmakta ve yürütülmektedir. Veteriner kliniklerinin açılabilmesi için uyulması gereken prosedürler ve toplanması gereken evraklar bulunmaktadır. Bugünkü blog yazımızda veteriner kliniği açılmasının şartlarından sizlere bahsedeceğiz.

  veteriner klinik açma şartları nelerdir
 • Ekim 19, 2022 Genel Bilgiler

  Friesian at ırkı kaynaklarda ve dünya genelinde hem oldukça yetenekli olduğundan hem de güçlü bir yapısı olduğundan bahsedilmektedir. Bugünkü blog yazımızda sizlere bu güzel, güçlü, karizmatik ve zeki olan Friesian Atı ırkından bahsedeceğiz. Hazırsanız bu büyüleyici at ırkına bir yakından göz atalım.

  friesian atı
 • Ekim 14, 2022 Pet

  Kendinden yapışkanlı bandajlar veteriner kliniklerinde hayvanlar için, hastanelerde ve spor alanlarında insanlar için kullanımı yapılmaktadır. Kendinden yapışkanlı bandajlar farklı alanlarda kullanılsa da temel olarak sağlık ve tedavi amaçları doğrultusunda kullanılmaktadır.

  kendinden yapışkanlı bandaj
 • Eylül 20, 2022 Pet

  Dünya geneline bakıldığı zaman kediler en çok beslenen hayvanlar sıralamasında ilk 3’te yer almaktadır. Kediler ev ortamında beslemesi en kolay canlılardan bir tanesidir. Ayrıca hem görünüş olarak hem de kişilik bakımından birçoğumuzun kalbini çalmışlardır. Kedi sahipleri hayatları boyunca kedilerine sağlıklı birer yaşam sunmaya çalışmaktadır.

  Kedi Kısırlaştırma Ücretleri 2023
 • Eylül 20, 2022 Pet

  Kedi sahipleri kedilerinin hamilelik dönemleri hakkında birçok şeyi merak etmektedir. Kedi sahipleri en çok kedilerinin çiftleştikten sonra hamile kalıp kalmadığını merak etmektedir. Kedilerin hamile olup olmadığını anlamanın bazı yöntemleri, hamilelik belirtileri ve elle muayene gibi yöntemleri bulunmaktadır. Tabi en net bir şekilde hamile olup olmadığını sizlere veteriner hekiminiz söyleyecektir.

  Hamile Kedi Elle Muayene? Kedilerde Hamilelik Nasıl Anlaşılır?
 • Eylül 14, 2022 Pet

  Sevimli tüylü dostlarımız kediler günlük hayatlarında oldukça tüy dökümü yapmaktadır. Bazen bu durumlar kedi sahiplerinin endişelenmesine yol açmaktadır. Kedilerin tüy dökmesi fazlasıyla normal olan ve kedi sahiplerinin sık karşılaştığı bir durumdur. Kediler özellikle belli aylar ve durumlarda daha yoğun tüy dökümü yapabilmektedir. Kedilerde tüy dökümleri aza indirilebilen bir durumdur.

  Kediler Neden Tüy Döker?
 • Eylül 12, 2022 Pet

  Kediler arasında kepeklenme sorunu görünen ve yaşanan bir durumdur. Kepeklenme sorunu ve problemlerin, bizlerin sandığı kadar az görünen bir durum değildir. Kedilerde görülen kepeklenme sorunları genellikle kaşıntı hali ve kuru bir cilt yapısı olarak kendini göstermektedir. Bu durumda bir süre sonra kedinizde rahatsızlık hali yaratmaya başlayacaktır.

  Kedilerde Kepeklenme
 • Eylül 13, 2022 Pet

  Kabızlık kediler arasında görülen sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kedilerde görülen kabız problemleri diğer hayvanlarda da yaygın olarak görülmektedir. Kabızlık problemleri kedilerde bazen kolay bir şekilde tespit edilememektedir. Kabızlık problemlerinin fark edilebilmesi için hem kedinizi hem de oluşan semptomları iyi incelemelisiniz.

  Kedilerde Kabızlık
 • Eylül 12, 2022 Pet

  Kedilerin yapısal olarak birer tüy yumağı olduğunu söyleyebiliriz. Kedilerin tüyleri yumuşacık ve sevilesi bir yapısı vardır. Tüyleri genellikle parlak ve canlı bir görünüme sahiptir. Ama maalesef ki bazı durumlarda kedilerin tüylerini bu parlak ve canlı görüntüsü bozulabilmektedir. Kediler mevsim geçişlerinde ve normal zamanlarda tüy dökmeye elverişli bir yapıya sahiptir.

  Kedilerde Bölgesel Tüy Dökülmesi
 • Soğutucu sprey mutlaka hepimizin duymuş olduğu ve belki de bir kerede olsa kullanış olduğu bir sağlık malzemesidir. Soğutucu sprey sağlık alanlarında ve günlük hayatta bazı durumlarda kurtarıcı bir ürün olarak devreye girmektedir. Soğuyucu sprey sağlık alanlarında farklı bölgelerde ve işlemlerde kullanımı yapılmaktadır.

  Soğutucu Sprey Nedir? Soğutucu Sprey Ne İşe Yarar?
 • Eylül 09, 2022 Pet

  Kediler arasında ishal durumu yaygın olarak görülebilmektedir. Birçok kedi sahibi ishal sebeplerinden dolayı veteriner kliniklerini ziyaret etmektedir. Kedinizin tuvaletini sulu ve devamlı yapmaya başladıysa ishal olduğunun net bir belirtisidir. Kediler arasında görülen ishal durumu oldukça kolay bir şekilde fark edilebilmektedir.

  Kediler Neden İshal Olur? Kedilerde İshal Nasıl Önlenir?
 • Eylül 09, 2022 Pet

  Can dostumuz olan köpeklerimizde kene durumu belirli zamanlarda oldukça sık görülen bir durum olabilmektedir. Keneler hem köpekler için hem de diğer hayvanların sağlığı için tehlike arz eden bir dış parazit türü olarak bilinmektedir. Köpeğinize kene bulaşması durumlarında dikkatli olmanız gerekmektedir ve duruma kısa süre içerisinde müdahale edilmesi gerekmektedir.

  Köpeklerde Kene Durumlarında Yapılması Gerekenler
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Batikon adı ile bilinen antiseptik ürün sağlık alanlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Hatta evlerimizde dahi bulunan bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Batikon medikal alanı içerisinde kullanılan ve açık yaraların tedavisinin yapılabilmesi amacı ile kullanımı yapılan malzemedir.

  Batikon Sprey Fiyatları Ne Kadardır?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Zefiran çözeltisi hem antiseptik olarak hem de dezenfektan olarak kullanımı sağlanabilen bir üründür. Bundan dolayıdır ki sağlık alanlarında kullanımı aktif olarak yapılmaktadır. Zefiranın sağlık alanlarında tercih edilmesi ise, farklı işlemlerde kolayca kullanılabilecek özelliğe sahip olmasından dolayıdır.

  Zefiran Kullanımı Nasıldır?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Topikal ilaç ve solüsyonların kullanımı günümüzce artış göstermektedir. Topikal ilaçlar vücut üstüne ve belirli bölgelere uygulanabilen ilaçlardır. Topikal ilaçların farklı çeşitleri ve halleri mevcuttur. Genel olarak topikal ilaçlar tedavi amaçlı, yaralar için, mukoza veya cilt yüzeylerinin temizlenmesi adına kullanımı yapılan ilaçlardır. Topikal ilaç olan bilinen bir ise Batikon ilacıdır.

  Batikon İlaç Ne İşe Yarar?
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Dezenfektan ve çeşitleri medikal alanlarda ve sağlık çevresinde en sık kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Dezenfektan ürünler genel olarak cerrahi/tıbbi ekipmanların temizlenmesinde, uygun yüzey zeminlerinde ve topikal olan cilt yüzeylerinde kullanıma sahip ürünlerdir. Sağlık alanında birçok yerde ve işlemde kullanılmaktadırlar.

  Zefiran Dezenfektan Çeşitleri
 • Ağustos 31, 2022 Klinik Malzemeleri

  Batikon çeşitli sağlık alanlarında kullanımı yapılan topikal solüsyondur. Topikal solüsyonlar cilt yüzeylerinde oluşan yaralar ve kesiklerin tedavisi amacı ile kullanılabilmektedir. Cilt yüzeylerimizde meydana gelen kesik, yara ve sıyrık gibi durumlarda evimizde bile batikon kullanımı yapmaktayız. Hem kolay kullanılabilir yapısı olmasından hem de yaralarda oluşan mikropları öldürmesinden dolayı tercih edilmektedir.

  Batikon Krem
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamıza göz atabilirsiniz.