Veteriner Malzeme Blog

 • Mayıs 15, 2024 Veteriner Klinikleri

  Sizler için Bayındır bölgesinde olan bazı veteriner kliniklerinin bilgilerini paylaştık. Bölgenize yakın olan veteriner kliniklerinin adres ve numaralarına kolaylıkla erişebilir ve kliniklerle irtibata geçebilirsiniz.

  Bayındır Veteriner Klinikleri
 • Ocak 05, 2024 Pet

  İyi huyları ve harika avcı köpeği olarak ün salmış İngiliz Cocker köpekler birçok insan tarafından merak edilmektedir. İngiliz Cocker Spaniel köpek ırkı sadece karakter özellikleri ile değil dış görünüşleriyle de herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. İngiliz Cocker Spaniel hafif dalgalı ya da düz tüy yapısına sahiptir.

  Cocker Köpek (İngiliz Cocker Spaniel) Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 28, 2023 Pet

  Cavalier King Charles Spaniel düşük kulak yapısı, sevimli duruşu ve ipeksi tüyleri ile hayatımızda yer edinmiş ve tanınmış bir köpek ırkıdır. Cavalier King Charles Spaniel köpekler küçük yapılara sahip olması ile bilinmektedir. Küçük yapılı olan Cavalier King Charles Spaniel köpekler oyuncak ya da kucak köpeği olarak bilinir.

  Cavalier King Charles Spaniel
 • Aralık 13, 2023 Pet

  Chow Chow köpek ırkı dünya üzerindeki en eski köpek ırklarından bir tanesidir. Ayrıca Chow Chow köpekler en eski ırklardan biri olmasının yanı sıra, nadide bir köpek ırkı olarak anılmaktadır. Chow Chow köpekler diğer köpek ırklarına oranla daha farklı dış görünüşe sahiptir.

  Chow Chow Köpek (Çin Aslanı)
 • Aralık 07, 2023 Pet

  Dünya genelinde süs köpeği olarak bilinen birçok köpek ırkı bulunmaktadır. Süs köpeği olarak adlandırılan köpek ırkları sevimli vücut yapılarıyla ve hayat dolu yapıları ile birçok insanı kendilerine hayran bırakmaktadırlar.  Süs köpeği olarak bilinen köpek ırklarından bir tanesi ise Terrier köpeklerdir.

  Süs Köpeği Olarak Bilinen Terrier Köpek Cinsleri Hangileridir?
 • Kasım 29, 2023 Pet

  Pekinez küçük köpek türleri arasında yer alan köpek ırkıdır. Pekinez köpekler küçük boyları ve alçak gövdeleri ile tanınmaktadır. Ülkemizde Pekinez adıyla bilinselerde dünya genelinde Pekingese, Peke, Sundog, Lion Dog ve Peking Palasthund adlarıyla tanınmaktadır. Pekinez köpeklerin gövde yapısı boylarından bir tık daha uzun yapıya sahiptir.

  Pekinez Özellikleri ve Bakımı
 • Kasım 02, 2023 Pet

  Border Collie bitmek bilmeyen enerjisi, çalışma güdüsü, sağlam vücutları ve sürüleri gütme özellikleri ile tanınan köpek ırkıdır. Border Collie orta boyutlara sahip en iyi çoban köpekleri arasında yer almaktadır. Border Collie sürüleri gütme yeteneklerinin yüksek olması sayesinde dünyanın birçok yerinde koyunların güdülmesi işlemlerinde ve çiftlik alanlarında en çok beslenen köpeklerdir.

  Border Collie Bakımı ve Özellikleri
 • Ekim 27, 2023 Pet

  Maltipoo köpekler melez bir köpek ırkı olarak karşımıza çıkmaktadır. Maltipoo köpekler Toy Poodle ve Maltese köpeklerin çaprazlanması sonucu olarak ortaya çıkan köpek ırkıdır. Maltipoo köpekler dış görünüş olarak çaprazlanan 2 ırka da benzemektedir. Maltipoo köpekler uysal tavırları, oyuncu kişilikleri, sempatik dış görünüşleri, ailesine sevgisi ve heyecanlı yapıları ile tam bir aile köpeği olarak bilinirler.

  Maltipoo Özellikleri ve Bakımı
 • Ekim 19, 2023 Pet

  Belçika kurdu 4 Belçika çoban köpeklerinden bir tanesidir. Belçika kurtları aile bireylerine karşı koruyucu yapıları ve bitmek bilmeyen enerjileri ile tanınan köpek ırkıdır. Belçika kurdu aynı zamanda Malinois olarak da bilinir. Belçika köpekleri Belçika ve Fransa’da Chien de Berger Belge adı ile bilinir.

  Belçika Kurdu (Malinois)
 • Ekim 12, 2023 Pet

  Hayat arkadaşlarımız ve hayatımızın neşesi haline gelen can dostlarımız köpeklerimiz ile harika zamanlar geçirmekteyiz. Birçok köpek sahibi yol arkadaşları iyi bir hayat sunmak ve onlarla her anı değerlendirmeye çalışmaktadır. Köpek sahipleri tarafından ve köpek sahiplenmek isteyen insanlar tarafından merak edilen bir soru vardır. Bu soru da “Köpekler Kaç Yaşındadır?” sorusudur.

  Köpek Yaşı Hesaplama (İnsan Yılına Göre)
 • Ekim 04, 2023 Pet

  Bakımını üstlenmiş olduğunuz ve yeni sahiplendiğiniz dişi köpeğiniz için isim arıyor iseniz, sizlere yardımcı olacak Dişi Köpek İsimleri listemize göz atabilirsiniz. Dişi köpeklerin isimleri için yerli ve yabancı seçebileceğiniz birçok isim bulunmaktadır. Bu isimler dişi köpeğinizin karakteriyle, görünüşüyle ya da mizacıyla uyumlu olmaktadır.

  Dişi Köpek İsimleri (Yerli ve Yabancı)
 • Eylül 27, 2023 Pet

  Hayatınıza yeni katılan köpek dostlarınız için isim seçimi bazen zorlayıcı olabilmektedir. Can dostumuz olan köpeklere verilecek isimler için acele edilmemelidir. Köpeğinize vereceğiniz isim hem onun karakter yapısına uygun olmalı hem de kolay alışabileceği bir isim olmalıdır.

  Erkek Köpek İsimleri (Yerli ve Yabancı)
 • Eylül 20, 2023 Pet

  Köpekler eski zamanlarda günümüze kadar hayatımız boyunca bizlere eşlik eden yol arkadaşlarımız ve sadık dostlarımız olmuşlardır. Köpekler koruma içgüdüleri, fiziki özellikleri, zekaları ve sahiplerine sadık yapıları ile birçok işi başarmıştır. Uzun yıllar boyunca köpekler koruma alanlarında,bekçilik durumlarında,  avcılık işlerinde ve arama-kurtarma durumlarında yardımcı olmakta ve zor görevleri üstlenmektedir.

  Dünyanın En Güçlü 15 Köpeği
 • Nisan 26, 2023 Pet

  Kedilere genel olarak bakıldığı zaman en temiz hayvanlar arasında olduğu görülmektedir. Gün içerisinde kendilerini devamlı olarak temizlerler ve vücutlarını temiz tutarlar. Kediler temiz olmak konusunda oldukça başarılı canlılardır. Kedilerin iyi olduğu bir diğer konu ise tuvalet eğitimidir. Kedilere yavru kedi ve yetişkin kedi olmak üzere eğitimi verilmektedir.

  Kedilere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?
 • Nisan 17, 2023 Basın Genel Bilgiler

  Sevgili veteriner hekimlerimiz soğuk, sıcak, kar, çamur, gece ve gündüz demeden can dostlarımızın sağlığı için çalışmaktadır. Veteriner hekimler hayvanlarımızın sağlıklı olması ve iyi bir yaşam sürebilmeleri için yoğun tempolarda çalışmaktadır. Veteriner hekimler için en anlamlı gün Dünya Veteriner Hekimler Günü’dür.

  Dünya Veteriner Hekimler Günü
 • Nisan 11, 2023 Klinik Malzemeleri

  İdrar stribi veteriner klinikleri, hastane ortamları, sağlık ocakları ve sağlık merkezleri tarafından en çok kullanılan medikal ürünler arasında yer almaktadır. İdrar stribi temel olarak idrar tahlillerinin yapılması ve incelenmesi için kullanılmaktadır. Basit ve kolay kullanımları vardır. İdrar strini tek kullanımlık yani kullan/at prensibi üzerine yapılmış olan bir üründür.

  İdrar Stribi Nedir?
 • Nisan 04, 2023 Klinik Malzemeleri

  Cilt stapleri ya da daha çok bilinen adıyla cilt zımbası, sağlık alanlarında kullanılan bir medikal ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt stapleri medikal ve sağlık alanları için önemli malzemeler grubunda yer alan üründür. Acil müdahale anlarında veya operasyonlar sırasında kullanımı yapılan cilt stapleri, sağlık alanlarında ihtiyaç duyulan malzemedir.

  Cilt Stapleri
 • Mart 16, 2023

  Kendine özgü kürk yapıları, farklı kişilikleri ve zarif karakter yapıları ile Labradoodle Köpek ırkı gönlümüzü kazanmıştır. Labradoodle köpekler Poodle ve Labrador Retriever köpek ırklarının çiftleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Melez bir ırk olduğunu söyleyebiliriz. Labradoodle köpekler hem Poodle hem de Labrador Retriever köpeklerden bazı özellikler almıştır. Özellikle Labradoodle köpeklerin tüy yapıları Poodle köpeklerin tüylerine benzetilmektedir.

  Labradoodle Köpek Irkı
 • Mart 10, 2023 Pet

  Maine Coon kediler dünyanın En Büyük Kedi Irkı olması ile nam salmış sevgili dostlarımızdır. Maine Coon kedilere tabiri caizse kedi ırkının köpekleri denmektedir. Büyük boyutlara ulaşan Maine Coon kediler kaslı kemik yapılarına sahiplerdir. Kaslı kemik yapılarına ek olarak da oldukça sağlam vücut yapısına sahiplerdir. Bu sayede Maine Coon kediler soğuk ve zorlayıcı iklimlere karşı dayanıklı yapılara sahiptir.

  Maine Coon Kedisi
 • Mart 07, 2023 Pet

  American Bully köpekler kendilerine has olan mizaçları ve asil görünüşleri ile dikkat çeken köpek ırkıdır. American Bully yapısal olarak kaslı, güçlü ve kuvvetli olmasından dolayı, insanlar genellikle onlara yaklaşırken çekinmekte veya korkmaktadır. American Bully sert mizaçlı olarak görülse de aslında oldukça iyi aile köpekleridir. Bully Pitbull, Bully ve American Bully Pit olarak da bilinirler.

  American Bully Köpek Irkı Özellikleri
 • Şubat 28, 2023 Pet

  Fransız Bulldog küçük boyları, sevimli suratları ve büyük kulakları ile dünya genelinde birçok insanın kalbini çalmayı başarmış köpek ırkıdır. Fransız Bulldog köpekler ev hayatına mükemmel uyum sağlaması ve sahibine karşı olan sevgisi sayesinde en çok sahiplenilen köpek ırklarından biri olmuştur. Ayrıca Fransız Bulldog sahibiyle, ailesiyle keyifli vakit geçirmek ve onlarla oyun oynamak en büyük zevkleridir.

  Fransız Bulldog (French Bulldog) Özellikleri ve Bakımı Nasıldır?
 • Şubat 15, 2023 Pet

  Jack Russell Terrier inanılmaz enerjisi, korkusuz ve cesur yapıları ile ön plana çıkan terrier ırklarından biridir. Jack Russell Terrier enerjik yapılarına ek olarak da oldukça çalışkan ve sahibine yardımcı olmayı seven karakter yapısına sahiptir. Jack Russell Terrier köpekler sevgi dolu ve sıcakkanlı olmaları ile ailenizin en sevilen ve gözde üyesi olacaktır. Jack Russell Terrier yapısal olarak küçük boyutlarda olsa da kendisinden beklenmeyecek kadar cesur ve gözü kara köpeklerdir.

  Jack Russell Terrier Özellikleri ve Bakımı
 • Şubat 09, 2023 Pet

  Sibirya Kedisi dünya genelinde popüler olan kedi ırklarından biridir. Sibirya Kedileri en güzel kedi türleri arasında yer almaktadır. Sibirya Kedisi ayrıca Sibirya Orman Kedisi olarak da bilinmektedir. Sibirya Kedileri kalın kürk yapıları ile hem soğuk havalara dayanıklı hem de muhteşem güzelliğe sahiplerdir. Ayrıca Sibirya Kedileri büyük cüsseleri ile de diğer kedi ırklarından kendilerini ayırır.

  Sibirya Kedisi Özellikleri
 • Şubat 03, 2023 Pet

  Cane Corso asil duruşları ve heybetli vücut yapıları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir köpek ırkıdır. Cane Corso köpekler dünyanın birçok yerinde tanınan bir köpek ırkı olduğundan, farklı isimler ile de bilinmektedir. Cane Corso köpekler Italian Mastiff, Cane di Macellaio ve Sicilian Branchiere adları ile de tanınmaktadır. Cane Corso köpeklerde genllikle Mastiff ırkı olan köpeklere benzetilmektedir.

  Cane Corso Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı
 • Ocak 31, 2023 Pet

  Samoyed köpekler bulutlar kadar beyaz bir tüy rengine sahip olması ile dikkatleri üzerine çeken bir köpek ırkıdır. Samoyed köpek ırkı Sammy, Sabaka ve Sami adları ile de tanınmaktadır. Samoyed köpek ırkı sadece kar beyazı kürkleri ile değil, gülen surat yapıları ile de diğer köpek ırklarından farklı bir görünüme sahiptir. Samoyed köpeklerin gülen ifadesi ise ağız yapısından kaynaklanan bir durumdur. Ağız kısmının köşeleri yukarı doğru kıvrık bir yapıya sahiptir.

  Samoyed Özellikleri ve Bakımları
 • Ocak 25, 2023 Pet

  Gri kürk rengine sahip olan kediler birçok farklı kedi ırkında görülmektedir. Dünya geneline bakıldığı zaman birçok kedi ırkında gri renkli kediler görülmektedir. Gri renk tonuna sahip olan kediler görünüş ve yapısal olarak büyüleyici bir görünüme ve dikkat çekici özelliklere sahiptir. Gri renk tonuna sahip olan kedi cinsleri arasında, popüler olan ve tanınan kediler de bulunmaktadır.

  Gri Kedi Cinsleri
 • Ocak 19, 2023 Pet

  Rottweiler köpek ırkı dışarıdan bakıldığı zaman kaslı, iri yapılı ve büyük görünen köpeklerdir. Bundan dolayı da birçok insan tarafından korkularak ya da çekingen bir şekilde yaklaşmaktadır. Aslında Rottweiler köpekler iyi bir eğitim sayesinde oldukça uysal, sevecen ve kelimenin tam anlamıyla bir aile köpeği olurlar. Rottweiler köpekler orta büyüklükte sayılan köpek ırkları içerisindedir.

  Rottweiler Özellikleri
 • Ocak 16, 2023 Pet

  Calico kediler genellikle Patiska kedi olarak anılmaktadır. Patiska ya da Calico olarak anılan bu kediler, kedi cinsini ifade etmek için kullanılmamaktadır. Patiska kelimesi kedinin tüy renklerini, üstünde olan deseni ve renk tonlarını tasvir etmek amaçlı kullanılmaktadır. Bundan dolayı da Calico kediler Patiska kedi olarak adlandırılır. Kısacası isimleri kürk renkleri ve desenlerinden gelmektedir. 

  Calico (Patiska) Kedisi Özellikleri
 • Ocak 11, 2023 Pet

  Exotic Shorthair kedi ırkı dünya genelinde oldukça popüler olan ve bilinen bir kedi ırkıdır. Exotic Shorthair kedi ırkı hafif basık bir surat yapısına sahiptir. Exotic Shorthair kediler surat yapısından dolayı İran Kedileri ile karıştırılmaktadır. Exotic Shorthair kedi ırkı yapısal olarak uysal ve sakin kedilerdir. Ev ortamlarında kolayca bakılabilir ve ev içerisine kolayca adapte olurlar.

  Exotic Shorthair Özellikleri
 • Ocak 05, 2023 Pet

  Golden Retriever köpek ırkı insanlara olan yakınlığı, samimiyeti ve dostane yapısı ile kalpleri çalmış bir köpek ırkıdır. Golden Retriever köpekler orta büyüklükte köpek ırkı grubuna dahildir. Girdikleri her ortamda sempatik halleri, insanlara karşı sıcak tavırları ve sevimli yüz ifadeleri ile ortamdaki bütün dikkatleri üstlerine çekerler. Golden Retriever köpekler yapısal olarak atletik ve güçlü bir vücut yapısına sahiptir.

  Golden Retriever Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 30, 2022 Pet

  Yorkshire Terrier sizleri küçük boyutları, tatlış yüzleri ve tüylü yapılarıyla kendisine hayran bırakacak bir köpek ırkıdır. Yorkshire Terrier boylarının küçük olmasından dolayı, küçük köpek ırkları grubunda yer almaktadır. Yorkshire Terrier köpeklerin ilk bakışta tüyleri oldukça dikkat çekici özelliğe sahiptir. Tüyleri uzun, ipeksi ve göz alıcı parlaklığa sahiptir.

  Yorkshire Terrier Özellikleri
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamıza göz atabilirsiniz.