Enjektörlü Mikroçip
Enjektörlü Mikroçip

Enjektörlü Mikroçip (VM00853)

Satışlarımız Sadece Veteriner Hekimlere, Veteriner Teknisyenlere/Teknikerlere Yapılmaktadır. Fiyatlarımızı Görebilmek ve Sipariş Verebilmek için Lütfen Üye Olunuz.

 

-Transponder nedir?

Transponder, hayvanın derisinin altına enjekte edilen, pirinç tanesi büyüklüğünde küçük bir cihazdır. Mikroçip, hayvanın kimlik numarası, mikroçip numarası, iletişim için anten ve elektroniği korumak için cam ile birlikte bulunur. Transponder, bu 3 bileşenden oluşur.

-Transponder mikroçip ne tür bilgiler tutar?

Transponderlar, hayvanı dünya çapında eşsiz, 15 basamaklı bir mikroçip numarası ile tanımlar. ISO 11784'e göre mikroçip başka bilgi içermez.

-Mikroçip numarasıyla hayvanlar nasıl takip edilir?

Bir hayvan bulunduğunda, mikroçip okuyucusu olan bir veteriner hekim veya barınağa götürülecektir. Hayvanda bir mikroçip tespit edilirse, EPN veritabanlarında bilgileri aranır. 

-Mikroçipleme işlemi hayvana acı verir mi?

Mikroçipleme kolay ve nispeten acısız bir işlemdir. Esasen, anestezi uygulanmadan yapılır fakat bazı durumlarda veteriner hekim, transponder enjekte etmeden önce biraz anestezi uygulamaya gerek görebilir. Transponder özel bir aplikatör ile enjekte edilir.

RD025 şırınga tüm hayvanlar için özel olarak dizayn edilmiştir. Ambalaj tek kullanımlık şırınga içerir, bir parilen kaplama olan  microchip, 6 özel  barkod ile sterilize edilmiştir. 

Bu ürün tüm uluslararası standartları karşılar. (hayvan tanımlama (ISO 11784/ISO 11785). Her şırınga ile en kaliteli Avrupa ÇİP kullanılarak üretilir.  

 

 

teknik Şartname

 

 

R/W standart

ISO11784/5 FDX-B

frekans

134.2 KHz

boyutu

2.12*12mm

Anti-çarpışma Standart

IP67

Geçerlilik süresi

10 yıl

depolama Sıcaklığı

-20 ° C ila + 50 ° C

çalışma Sıcaklığı

0 ° C ila 50 °C

renk

beyaz

ağırlık

6.86g

uzunluk

111±2mm

genişliği

50±1mm

enjeksiyon Malzemesi

polipropilen

Manner ambalaj

şırınga

sterilizasyon

EO gaz, 5 yıllık garanti

Barkod Açıklıklı

altı yapıştırıcı içerir-sticker tek boyutlu barkod açıklıklı

 

Benzer Ürünler