• Aralık 30, 2021 Pet

  Can dostumuz olan köpeklerle yaşamak oldukça eğlencelidir. Onlarla yaşamak ve güzel anılar yaratmak hem sahiplerini hem de köpekleri mutlu eden bir durumdur. Can dostlarımızı ne kadar sevsek de yavruluk dönemlerinde almaları gereken eğitimler vardır. Bunlardan bir tanesi ise köpeklerde tuvalet eğitimidir.

  Köpeklerde Tuvalet Eğitimi
 • Aralık 28, 2021 Kanatlılar

  Papağanlar evlerde beslemek için en çok tercih edilen hayvanlar arasındadır. Papağanlar tüy renklerinin yanı sıra konuşma ve taklit yetenekleriyle de bizleri büyülemektedir. Papağan türlerinde bazılarının taklit ve konuşma yetenekleri üst seviyelere kadar çıkardıkları bilinmektedir. Öyle ki evin içerisinde duydukları farklı insan seslerini ya da duydukları herhangi bir sesi ustalıkla taklit edebilirler.

  Konuşan Papağan Türleri Nelerdir?
 • Aralık 27, 2021 Pet

  Kökenleri İngiliz olan bir köpek ırkıdır. 19. yüzyılda Terrier ve Buldog cinsi köpeklerin melezlenmesiyle ortaya çıkmış olan köpek ırklarıdır. Bu köpek ırkı daha sonralarında Amerika’ya getirilerek geliştirilmiştir. 1936 yılında ise AKC sayesinde American Staffordshire Terrier adlarını almışlardır.

  American Staffordshire Terrier Özellikleri
 • Aralık 23, 2021 Pet

  Ginepig ya da diğer adlarıyla Guinea Pig evcil olan bir kemirgen türüdür. Sıklıkla hamster ya da tavşan türleriyle ile karıştırılmaktadır. Ginepig kısa, tıknaz bir yapıya ve birden fazla renk tonuna sahiptir. Kemirgen grubunda olmalarına rağmen kemirme gibi alışkanlıkları yoktur.

  Ginepig Bakımı ve Özellikleri
 • Aralık 22, 2021 Pet

  Maltese Terrier ırkı köpekler dünyada bilinen ve en çok tanınan süs köpekleri arasında yerini almıştır. Bilinen diğer adıyla Malta köpekleri görünüş olarak küçük ve sevimli bir yapıya sahiptir. Malta ırkı köpekler bembeyaz, kıvırcık ve yumuşacık olan tüy yapılarıyla görenleri kedine hayran bırakır. Tüy yapıları, boncuk gibi göz yapılarıyla ve ufak boyutlarıyla tam anlamıyla oyuncaklara benzemektedirler.

  Maltese Terrier Özellikleri
 • Aralık 21, 2021 Pet

  Papağanlar taklit yetenekleriyle, büyüleyici güzellikte olan tüy renkleriyle, çıkardıkları seslerle ve zekâ seviyelerinin yüksek olduğu bilinen kuş türleri arasında yerlerini almaktadırlar. Papağanlar dünyanın çoğu yerinde görülen ve bilenen bir kuş türüdür. Papağanların birçok türü bulunmaktadır.

  Papağan Türleri
 • Aralık 15, 2021 Pet Kanatlılar

  Muhabbet kuşları evde beslemek için en çok tercih edilen canlılardan bir tanesidir. Güzel renkleri, uysal karakter yapıları ve konuşkan olmalarıyla bilinen muhabbet kuşları evimize renk katmaktadır. Ev ortamına ve bulundukları yere kolayca adapte olabilirler.

  Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur?
 • Aralık 14, 2021 Pet

  Fino köpek kelime anlamına bakıldığı zaman kucağa gelen köpek anlamına gelmektedir. Bu sebeple de küçük ırklardan olan köpek cinslerine Fino köpek denmektedir. Fino köpekler hem dünya çapında tanınan hem de evlerde en çok beslenen köpek ırklarından bir tanesidir. Evde en çok beslenen köpek ırklardan bir tanesi olmasının sebeplerinden biri ise çocuklarla aralarının oldukça iyi olmasıdır.

  Fino Köpek Türleri ve Özellikleri
 • Aralık 10, 2021 Pet

  Sevimli surat yapılarıyla ve küçük boylarıyla Pug cinsi köpekler dünya genelinde popüler olan ve sevilen bir köpek ırkıdır. Puglar çocuklu olan aileler için en uygun köpek ırklarından bir tanesidir. Çünkü çocuklarla arası oldukça iyi olan bir köpek ırkıdır. Pug cinsi köpekler apartmanda beslemeye uygun köpeklerdir.

  Pug Cinsi Köpek Özellikleri
 • Aralık 09, 2021 Pet

  Sokakta karşılaştığımız ya da sıklıkla gördüğümüz kedilerin çoğu Tekir kedilerdir. Tekir kediler saf bir kedi ırkı değildir. Melez bir ırk oldukları tahmin edilmektedir. Tekir kedilerin birden fazla alt cinsi olduğu bilinmektedir. Bu sebeple de tekir kedilerin özellikleri, yapıları ve görünüşleri birbirinden farklılık göstermektedir. Tekir kediler çoğunlukla sokakta yaşayan kediler olduğundan dolayı zorla hava koşullarına, zorlu şartlara dayanıklı ve hayatta kalma becerileri yüksek kedilerdir.

  Tekir Kedi Özellikleri ve Bakımı
 • Aralık 08, 2021 Pet

  Alman Kurdu köpekler Almanya kökenli bir köpek ırkıdır. Alman kurtları ya da bilinen diğer adlarıyla Alman Çoban Köpekleri güçlü, atletik, sadık ve güvenilir bir yapıya sahip köpeklerdir. Alman kurtları son derece eki köpeklerdir. Eğitilebilir yapıları sayesinde polis kuvvetleri tarafından, ordu tarafından, arama kurtarma çalışmalarında ve bekçi köpeği gibi birden fazla alanda kendini kanıtlamış bir köpek ırkıdır.

  Alman Kurdu Özellikleri
 • Aralık 07, 2021 Pet

  Kediler şüphesiz ki dünya genelinde en çok beslenen ve sahiplenilen hayvanların arasında bulunmaktadır. Onların sevimli, tatlı ama aynı zaman da anlam veremediğimiz çılgın hareketleriyle bizleri her seferinde kendilerine hayran bırakmaktadır. Evde kedi besleyen insanlar bilir ki o evden eğlence hiç eksik olmaz. Kedi sahiplerinin ya da kedi beslemek isteyen insanların aklını kurcalayan sorulardan bir tanesi ise Kedilerin Ömrünün Ne Kadar? Olduğu sorusudur.

  Kedilerin Ömrü Ne Kadardır?
 • Aralık 03, 2021 Pet

  Dachshund köpek ırkları kısa bacak boyları ve uzun gövdeleriyle tanınan ve av köpeği grubu olarak bilinen tazı grubunun içerisinde yer almaktadır. Dachshund köpeklerin en bilindik adları ise Sosis Köpek’tir. Koku duyuları oldukça gelişmiş olan av köpekleri olarak bilinmektedir.

  Sosis Köpek (Dachshund) Özellikleri
 • Aralık 03, 2021 Pet

  Sarman kediler dünya genelinde en çok görülen türlerinden bir tanesidir. Aslında sarman kediler bir kedi cinsi değillerdir. Tüylerinin yapılarından ve renklerinden dolayı Sarman adıyla anılmaya başlanmıştır. Sarman kediler aslında Tekir kedi ırkı olarak ya da Tekir kedi ırkının alt türü olarak geçmektedir.

  Sarman Kedilerin Özellikleri
 • Aralık 02, 2021 Pet

  Dogo Argentiono köpek ırkı dünya genelinde ve bizim ülkemizde de yanlış tanıtılmış ve yanlış anlaşılmış olan bir köpek ırkıdır. Köpek dövüşlerinde kullanılmasından ve saldırgan olmaları için verilen eğitimlerden dolayı Dogo Argentino köpekler saldırgan bir ırk olarak bilinmektedir. Aslında doğru bir eğitim ve köpeğinize vereceğiniz sevgiyle Dogo Argentino köpekler dost canlısı olan hayvanlardır.

  Dogo Argentino Özellikleri
 • Aralık 01, 2021 Pet

  İran kedileri dünyaca bilinen ve sevilen bir kedi ırkıdır. Chinchilla kediler de bir İran kedilerinin bir türü olarak bilinmektedir. Chinchilla kediler güzellikleri, büyük göz yapıları ve adeta ipeksi olan tüyleriyle gören herkesi kendilerine hayran bırakan kedilerdir. İran kedileri gibi yüzleri basık bir yapıda değildir bu kedi ırkının.

  Chinchilla Kedi Türü Özellikleri
 • Kasım 30, 2021 Pet

  Can dostumuz olan köpekler de tıpkı bizler gibi zaman zaman kusma problemleri yaşamaktadır. Kusma köpekler için doğal olan bir şeydir. Bazı durumlarda köpeklerin kusmasında endişe verici bir durum bulunmamaktadır. Mesela fazla hızlı yemek yedikleri için ya da yememesi gereken şeyler yediklerinde kusabilmektedirler.

  Köpekler Neden Kusar?
 • Kasım 30, 2021 Pet

  British Shorthair kedi ırkı dünyaca bilinen ve evde en çok beslenen kedi ırklarından bir tanesidir. Bu kedi ırkını bu kadar popüler yapan ve kendine hayran bırakan bazı özellikleri vardır. Yapısal olarak oldukça uysal, sessiz ve tek başına kalabiliyor olması sayesinde fazla sık evde olmasanız da British Shorthair kediler kendi başlarına kalabilmektedir. 

  British Shorthair Özellikleri
 • Kasım 26, 2021 Pet

  Dalmaçyalı köpek ırkı tüm dünyada bilinen ve en sevilen köpek ırkları arasında yerini almıştır. Dalmaçyalı köpeklerin vücutlarında bulunan benekler onların kendilerine has olan özelliklerinden biridir. Dalmaçyalı köpekler hem tüylerindeki benekler sayesinde hem de sevimlilikleri sayesinde filmlerde ve animasyonlarda karşımıza çıkmaktadır.

  Dalmaçya Köpeği Özellikleri
 • Kasım 25, 2021 Pet Balıklar

  Ev içinde akvaryumda beslenen canlılar denilince akla ilk gelen isim Japon Balığıdır. Japon balıkları evde akvaryumda balık beslemek isteyen insanların en çok tercih ettiği canlıdır. Japon balıkları görünüşleri ve renkleriyle dikkat çekmektedir.

  Japon Balığı Bakımı ve Özellikleri
 • Kasım 25, 2021 Pet

  Kediler neredeyse hepimizin sevdiği sevimli canlılardır. Kediler hakkında merak ettiğimiz ve kafamızı kurcalayan cevabını merak ettiğimiz sorular olabilmektedir. Bu sorulardan biri de kedilerin etrafımızdaki dünyayı nasıl bir gözle gördüğü sorusudur.

  Kediler Nasıl Görür?
 • Kasım 23, 2021 Pet

  Kaniş köpekler dünyada en çok tanınan ve beslenen köpek ırklarının başlarında yerini almaktadır. Kaniş köpekler son yıllarda ise popülerliğini daha da arttırmıştır. Kaniş köpek ırkı tüyleri ve sevimli hareketleriyle gören herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

  Kaniş Köpek Özellikleri ve Bakımı
 • Kasım 19, 2021 Pet

  Su kaplumbağalarının ideal yaşam ortamı Teraryum’dur. Su kaplumbağalarını kesinlikle plastik kap ya da cam fanusların içinde beslememelisiniz. O şekilde yaşamaları pek mümkün olmayacaktır.

  Su Kaplumbağası Bakımı
 • Kasım 18, 2021 Pet

  İran kedileri dünya genelinde bilinen ve en çok evde beslenen kedi ırklarının arasında yerini almaktadır. En eski kedi ırklarından bir tanesidir.

  İran Kedisi Bakımı ve Özellikleri
 • Kasım 18, 2021 Pet

  Sibirya kurdu köpekler dünya çapında bilinen ve en çok sahiplenilen köpek ırkları arasında yerini almaktadır. Diğer bilinen adı ise Husky’dir. Sibirya kurdu köpekler etkileyici göz renkleri, kürklerinin yapısı ve görünüşleriyle tüm dünyada ün salmış bir köpek ırkıdır.

  Sibirya Kurdu Bakımı ve Özellikleri
 • Kasım 16, 2021 Pet

  Yumuşacık tüyleri ve masmavi göz renkleriyle Ragdoll Kedileri bakanları kendilerine hayran bırakmaktadırlar. Ragdoll kedileri sadece dış görünüşleriyle değil zekâları ve sevecen tavırlarıyla da görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

  Ragdoll Kedisi Özellikleri ve Bakımı
 • Kasım 12, 2021 Kanatlılar

  Muhabbet kuşları evde beslemesi kolay ve oldukça dost canlısı olan hayvanlardır. Evde beslemek için en çok tercih edilen ve sahiplenilen hayvanlar arasında yerini almaktadır.

  Muhabbet Kuşu Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?
 • Kasım 12, 2021 Pet

  19. yüzyılda İngiltere’de üretilmiş olan İngiliz kökenli bir terrier ırkıdır. Bull Terrier pek çok ırkın bir araya gelmesinden üretilmiş olan bir türdür. Yapısı, fiziksel özellikleri ve cüssesiyle beraber en güçlü köpek ırkları arasında yerinin almıştır. Bull terrier ırkının kendilerine özgü olan görünüşleri vardır.

  Bull Terrier Özellikleri ve Bakımı
 • Kasım 10, 2021 Kanatlılar

  Hint Bülbülü Estrildidae famailyasına dahil olan ve ağaçlarda doğal ortamlarda yaşayabilen bir kuş türü olarak bilinmektedir. Bu kuş türünün ana vatanı Avusturalya’dır. Ülkemizde Hint Bülbülü adıyla bilinen bu kuş türünün bir diğer adı ise Zebra İspinozu olarak bilinir.

  Hint Bülbülü Bakımı ve Özellikleri
 • Kasım 09, 2021 Pet

  Köpeklerde hamilelik ve doğum süreci bizlerdeki gibi zorlu bir süreç olabilmektedir. Köpeğinizin hamilelik döneminde ona yardımcı olmalı, iyi beslendiğinden ve sağlığının yerinde olduğundan emin olmalısınız.

  Köpekler Kaç Ayda Doğurur?
 • Kasım 05, 2021 Kanatlılar

  Muhabbet kuşları evde beslemek için en çok tercih edilen evcil hayvanlar arasındadır. Uysal, konuşkan ve oldukça sevimli bir türdür muhabbet kuşları. Papağan türleri içerisinde yer almaktadırlar. Anavatanları ise Avusturalya olarak bilinmektedir.

  Muhabbet Kuşu Kaç Yıl Yaşar?
Çerez Kullanımı

Yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamıza göz atabilirsiniz.