Neo-Terramycin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Neo-Terramycin

Neo-Terramycin

Neo-Terramycin, etkinliğini tetrasiklinden alan, tetrasikline karşı duyarlı bakterilerin, aynı zamanda, kuzu ve buzağılarda solunum,sindirim ve yumuşak doku enfeksiyonlarında olmak üzere kanatlı grubunda da kanatlı tifosunda da etkili olan su ile karıştırılarak çözelti haline getirildikten sonra sadece hayvan sağlığında ağız yoluyla kullanılan etkili bir antibiyotiktir.

Neo-Terramycin Kullanım Şekli

Kuzu ve buzağılarda oral yolla uygulanır. Güvercin ve tavuklarda ise kümeslerdeki suluklarda taze olarak içilmesi sağlanır. Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde kanatlılarda 50 KG toplam canlı ağırlık için 3 Gram toz, kuzu ve buzağılarda ise 15 KG canlı ağırlık için 1,5 Gram toz kullanılır. Toplam tedavi süresi 3 gündür.

Neo-Terramycin Kanatlılarda Kullanımı

Hayvanlar 3-4 saat susuz bırakıldıktan sonra Neo-Terramycin uygulanmış olan su suluk yardımı ile kanatlıların önlerine konularak 1 saat içerisinde tüketilmesi sağlanır. Taze şekilde uygulanmalıdır. Mineral ve yem katkıları ile beraber kullanılması önerilmez.

Neo-Terramycin Buzağı ve Kuzularda Kullanımı

Neo-Terramycin veteriner hekim tarafından önerilen doz ile beraber pre-ruminal dönemdeki hayvanların içeceği miktardaki su ile karıştırılır ve bekletilmeden bir biberon aracılığı ile hayvana içirilir. Tedavi 3-5 gün sürecek şekilde tekrar edilmelidir. Neo-Terramycin içerikli suyun yeni hazırlanmış ve taze şekilde verildiğinden emin olunmalıdır.
 

Web sitemiz de bir çok ürün grubu hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır.

 

 

* Yukarıdaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan hiçbir bilgi bir "veteriner hekim'in" görüşü kadar değerli değildir. Evcil hayvanınızın sağlığı ile ilgili tüm konularda veteriner hekiminize danışmanızı öneriyoruz.

Etiketler: Neo-Terramycin
Temmuz 01, 2021
Listeye dön