Berovit B12 Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Berovit B12

Berovit B12

Berovit B12 1 ml içerisinde, 5 mg B1, 2 mg B2, 2 mg B12, 4 μg B12 vitaminleri ile, 20 mg Nikotinamid ve 10 mg D-Pantenol ihtiva eden B vitamini kompleksidir. Kuşlar başta olmak üzere kanatlılarda su ile karıştırılarak oral yollarla, koyun, keçi dana, kedi, köpek ve diğer hayvanlarda enjeksiyon ile uygulanır.

Berovit B12 Kullanım Amacı

Besine bağlı yeterli derecede B vitamini alınamayan durumlarda ya da B vitaminin alımını engelleyen hastalıklarda, iştahsızlığa, hayvanın gelişimini etkileyen, ya da flora dengesinin bozulmasına neden olan tedavilerde, parazit ile mücadelede tedaviyi destekleyici olarak, B vitamini eksikliğinde kullanılır.
 

Berovit B12 Kullanım Şekli ve Dozu

Veteriner hekiminiz başka bir şekilde kullanımını tavsiye etmediği sürece günlük kullanımı; at, sığır ve mandalarda 15-30 ml, buzağı ve danalarda 8-10 ml, taylarda 10-15 ml, koyun ve keçilerde 5-10 ml, kuzu ve oğlaklarda 3-5 ml, köpeklerde 1-5 ml, kedi ve tavşanlarda 1 ml  olarak deri altına veya kas içerisine enjekte edilir. Vücutta yetersiz olan B vitamini ihtiyacı giderilene kadar tedaviye devam edilir.

Kuşlarda Berovit B12 Kullanımı

Veteriner hekiminiz başka bir şekilde kullanımını tavsiye etmediği sürece günlük kullanımı; 1 lt suya 2 ml Berovit B12 karıştırılarak içme suyu olarak verilir. Her gün su tazelenir ve içmesi sağlanır.

Önemli Uyarı: Hiçbir canlı türünde damar içi kullanılmaz.

Genel Uyarılar

Veteriner hekim tavsiyesi olmadan ürünü kendi imkanlarınızla kullanmayınız.
İlaçları çocukların ulaşamayacağız yerde saklayınız.
Beklenmeyen bir yan etki görüldüğünde mutlaka hekiminize danışınız.

Berovit B12 Ambalaj Şekli

30 ml ve 100 ml’lik bal renkli cam flakonlarda karton kutuda ve 10 ml’lik 5 adet bal renkli cam ampuller karton kutu içerisinde satışa sunulmuştur.

* Yukarıdaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan hiçbir bilgi bir "veteriner hekim'in" görüşü kadar değerli değildir. Evcil hayvanınızın sağlığı ile ilgili tüm konularda veteriner hekiminize danışmanızı öneriyoruz.

Etiketler: Berovit B12
Temmuz 08, 2021
Listeye dön